Robert Duvall

actor|producer|director|scriptwriter
Robert Duvall - 6. den
Robert Duvall - 6. den
Born: 5.1.1931, San Diego, California, USA (92 years)
Height: 178 cm
Birthname: Robert Selden Duvall
Narodil 5. ledna 1931 v San Diegu, Kalifornie. Vystudoval dramatická umění a historii na Principia College v illinoiském Elsahu. Začínal na divadle ve hrách jako Čekej do tmy nebo Pohled z mostu, za niž získal cenu Obie.

První velkou rolí pro něj byl neschopný lékař v satirické komedii Roberta Altmana MASH. Duvall se snažil vždy si vybírat výrazné party v ambiciózních filmech. Takovou je i hlavní role v Lucasově SF satirickém dramatu THX-1138.

Hvězdou se stal díky dalšímu velkému režisérovi. Francis Ford Coppola jej obsadil jako adoptovaného Toma Hagena, který se stane šedou eminencí mafiánské rodiny Corleonových, do dnes již klasického snímku Kmotr. Duvall Byl nominován na Oscara. Další příležitost mu Coppola dal vedlejší rolí ve své Apokalypse. Následovala cena BAFTA a další nominace na Oscara. More

Mezi další Duvallovy výrazné herecké příležitosti patří plukovník Bull Meecham v rodinném dramatu Velký Santini nebo uvážlivý detektiv pronásledující Michaela Douglase ve Volném pádu. Další filmy Roberta Duvalla jsou mimo jiné Rozhovor, Orel přistál, Něžné milosti, Přirozený talent, Majáková loď, Barvy, Příběh služebnice, Bouřlivé dny, Popínavá růže, Stalin, Zápas s Hemingwayem nebo Síla lásky. Less
Awards:
  • Oscar, 1983, actor in a leading role, Něžné milosti
Play movies and series starring Robert Duvall wherever and whenever you want. Order LEPŠIA.TV and watch 2 168 of movies and 138 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠIA.TV for 7.99 €!

movies and series starring Robert Duvall ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Українська Українська