Sledovať film Dobrou noc a hodně štěstí online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 103 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.01 €!
Film Dobrou noc a hodně štěstí
  Trailer k filmu Dobrou noc a hodně štěstí   Sledovať 1245 filmov a 103 staníc bez záväzkov
Žáner:
Drama, Historický
Réžia:
George Clooney
Hrajú:
Jeff Daniels (Sig Mickelson), David Strathairn (Edward R. Murrow), Alex Borsteinová (Natalie), Rose Abdoová (Millie Lernerová), Dianne Reeves (zpěvák), Peter Martin (pianista)
Krajina:
USA, Francie, Velká Británie, Japonsko
Rok výroby:
2005
Popis:
Pútavá dokudráma z obdobia mccarthyzmu o boji médií proti diktátu politickej moci.

Pútavá dokudráma z temného obdobia "mccarthyzmu", obdobia pomenovaného podľa republikánskeho senátora za štát Wisconsin, Josepha McCarthyho, je príbehom o obhajobe demokracie proti presile politickej moci. McCarthy v rokoch 1953-54 viedol výbor pre vyšetrovanie neamerickej činnosti. Bola to éra poznačená studenou vojnou, jadrovou hrozbou a strachom z komunizmu. McCarthy tieto spoločenské nálady využil, aby v protiústavných vypočúvaniach viedol hon na čarodejnice a obviňoval ľudí z komunistickej špionáže. Film Dobrú noc a veľa šťastia je skutočným príbehom o televíznych novinároch, ktorí sa napriek atmosfére strachu nebáli vyjsť do boja proti štvavým procesom a postavili sa na stranu dvoch dodatkov americkej ústavy, ktoré zaručujú slobodu slova a právo na spravodlivý proces. Boli nimi redaktor Edward E. Murrow, producent Fred Friendly a ich televízny štáb spolu s vedením stanice CBS, ktorá sa postavila za svojich zamestnancov napriek tomu, že škandál jej narobil veľa vplyvných nepriateľov a pripravil ju o sponzorov. Herec a režisér George Clooney nakrútil tento ambiciózny projekt v čiernobielych farbách ako retrofilm, dokonale zachytávajúci atmosféru začiatkov televízneho vysielania. Na umocnenie autenticity spojil inscenované pasáže s dokumentárnym materiálom a vďaka skvelému hereckému obsadeniu vytvoril nielen pôsobivý obraz jednej kapitoly z moderných amerických dejín, ale aj výpoveď o zodpovednosti a morálke mužov a žien prinášajúcich divákom správy o svete, v ktorom žijeme. Za svoje kvality získal šesť nominácií na Oscara a množstvo iných ocenení, medzi inými aj cenu za najlepšiu réžiu na MFF Bratislava.
Hodnocenie:
74 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski