Sledovať film Dobrú noc a veľa šťastia online

Prehrajte si film Dobrú noc a veľa šťastia online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1209 filmov a 104 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Dobrú noc a veľa šťastia
  Trailer k filmu Dobrú noc a veľa šťastia   Sledovať Dobrú noc a veľa šťastia online
Žáner:
Drama, Historický
Réžia:
George Clooney
Hrajú:
Jeff Daniels (Sig Mickelson), David Strathairn (Edward R. Murrow), Alex Borsteinová (Natalie), Rose Abdoová (Millie Lernerová), Dianne Reeves (zpěvák), Peter Martin (pianista)
Krajina:
USA, Francie, Velká Británie, Japonsko
Rok výroby:
2005
Popis:
Pútavá dokudráma z obdobia mccarthyzmu o boji médií proti diktátu politickej moci.

Pútavá dokudráma z temného obdobia "mccarthyzmu", obdobia pomenovaného podľa republikánskeho senátora za štát Wisconsin, Josepha McCarthyho, je príbehom o obhajobe demokracie proti presile politickej moci. McCarthy v rokoch 1953-54 viedol výbor pre vyšetrovanie neamerickej činnosti. Bola to éra poznačená studenou vojnou, jadrovou hrozbou a strachom z komunizmu. McCarthy tieto spoločenské nálady využil, aby v protiústavných vypočúvaniach viedol hon na čarodejnice a obviňoval ľudí z komunistickej špionáže. Film Dobrú noc a veľa šťastia je skutočným príbehom o televíznych novinároch, ktorí sa napriek atmosfére strachu nebáli vyjsť do boja proti štvavým procesom a postavili sa na stranu dvoch dodatkov americkej ústavy, ktoré zaručujú slobodu slova a právo na spravodlivý proces. Boli nimi redaktor Edward E. Murrow, producent Fred Friendly a ich televízny štáb spolu s vedením stanice CBS, ktorá sa postavila za svojich zamestnancov napriek tomu, že škandál jej narobil veľa vplyvných nepriateľov a pripravil ju o sponzorov. Herec a režisér George Clooney nakrútil tento ambiciózny projekt v čiernobielych farbách ako retrofilm, dokonale zachytávajúci atmosféru začiatkov televízneho vysielania. Na umocnenie autenticity spojil inscenované pasáže s dokumentárnym materiálom a vďaka skvelému hereckému obsadeniu vytvoril nielen pôsobivý obraz jednej kapitoly z moderných amerických dejín, ale aj výpoveď o zodpovednosti a morálke mužov a žien prinášajúcich divákom správy o svete, v ktorom žijeme. Za svoje kvality získal šesť nominácií na Oscara a množstvo iných ocenení, medzi inými aj cenu za najlepšiu réžiu na MFF Bratislava.
Hodnocenie:
74 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 104 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski