Sledovať film Mečiar online

Prehrajte si film Mečiar online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1395 filmov a 107 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Mečiar
  Trailer k filmu Mečiar   Sledovať Mečiar online
Žáner:
Dokument
Réžia:
Tereza Nvotová
Hrajú:
Vladimír Meciar (on sám), Tereza Nvotová (ona sama), Fedor Flašík (on sám), Michael Kocáb (on sám), Petr Pithart (on sám), Martin M. Simecka (on sám)
Krajina:
Česká republika, Slovensko
Rok výroby:
2017
Popis:
Schémata moci, rozpad Československa a praktiky „devadesátek“ v obnažujícím portrétu politické ikony.

Film Mečiar je spoveďou mladej režisérky Terezy Nvotovej o Vladimírovi Mečiarovi a o vplyve, ktorý mal tento politik na slovenskú spoločnosť, ale aj na život samotnej Terezy. Keď v roku 1989 padol v Československu totalitný komunistický režim, mala Tereza jeden rok. Lídri Nežnej revolúcie sa vtedy rozhodli usporiadať konkurz na ministra vnútra, do ktorého sa prihlásil Vladimír Mečiar, v tom čase neznámy podnikový právnik zo slovenského vidieka. Vladimír Mečiar sa po úspechu v konkurze dostáva až na politický vrchol, odkiaľ vládne krajine radom diskutabilných praktík. Na pozadí udalostí, akými sú rozdelenie Česko-Slovenska či únos syna prezidenta Slovenskej republiky, Tereza a jej rovesníci prežívajú svoje detstvo.
Hodnocenie:
72 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 107 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski