Sledovať film Transport z raja online

Prehrajte si film Transport z raja online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1348 filmov a 103 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Transport z raja
  Sledovať Transport z raja online
Žáner:
Drama, Válečný
Réžia:
Zbyněk Brynych
Hrajú:
Zdeněk Štěpánek (David Loewenbach), Ilja Prachař (Moric Herz), Jiří Vršťala (Binde), Cestmír Randa Jr. (Marmulstaub), Ladislav Pešek (Roubíček), Walter Taub (Spiegel)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1963
Popis:
Vojnová dráma z prostredia terezínskeho ghetta.

Adaptácia literárnej predlohy známeho spisovateľa Arnošta Lustiga prostredníctvom mozaiky ľudských osudov zachytáva ťaživú atmosféru ghetta, zároveň však ukazuje, že jeho nedobrovoľní obyvatelia ani v neľudských podmienkach nestrácali svoju dôstojnosť a dokázali sa vzoprieť. Úvod filmu predstavuje Terezín ako pokojné a šťastné mesto, ktorého dobre oblečení a živení obyvatelia majú radosť zo života. Je to však iba ilúzia, vytvorená kvôli nakrúcaniu nemeckého propagandistického filmu. Generál SS Knecht vzápätí nariadi transport do vyhladzovacieho tábore. Správa o chystaných deportáciách sa dostane medzi obyvateľov ghetta...
Hodnocenie:
71 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski