Billy Burke

herec|scenárista|producent
Billy Burke - Zhasni a zemřeš
Billy Burke - Zhasni a zemřeš
Narodený: 25.11.1966, Bellingham, Washington, USA (57 rokov)
Výška: 184 cm
Rodné meno: William Albert Burke
Herce Billyho Burkea si pravděpodobně nejvíce pamatujeme z filmu Okrsek 49, kde ztvárnil hasiče Dennise Gauquina. Ve snímku Okamžik zlomu představuje detektiva Roba Nunallyho, znuděného ženáče, který má poměr s Crawfordovou manželkou Jennifer. “Nunally se bohužel ve špatné chvíli zamiluje do nesprávné ženy,” říká scenárista Glenn Gers. “K jeho smůle je to opravdová láska. Ačkoliv oba ví, že to nebude právě jednoduché, snaží se ze vztahu vycouvat. Ve chvíli, kdy se do problému vloží sám Crawford, je Nunally ztracen. Je vám ho úplně líto.” Viac

“Když jsem se k projektu dostal, hned jsem věděl, že obsadit úlohu Nunallyho bude úplně nejnáročnější,” říká Gregory Hoblit. “Nunally je chlapík, se kterým to jde v průběhu filmu od deseti k pěti - na začátku je zamilovaný a plný optimizmu, na konci zase upadne do zoufalství. Daná role vyžadovala někoho, kdo je schopen zahrát širokou škálu emocí. Zároveň bylo třeba, aby diváci uvěřili tomu, že tenhle polda dokáže okouzlit ženu typu Jennifer Crawford, která už od života všechno dostala.”

“Billy něco takového dokáže,” říká Hoblit. “Je pohledný a jako milenec Jennifer působí na plátně velmi autenticky. Uvěříte mu jak lidskost, tak psychickou odolnost. Vyzařuje z něj odhodlání, víte, že byste se mu nechtěli připlést do cesty.”

V jeho prospěch hrála i skutečnost, že Burke nedávno dokončil natáčení filmu, ve kterém ztvárnil policejního vyjednávače, takže okamžitě věděl, o čem je řeč. Největší výzvou pro něj bylo, aby si s vnitřním vývojem postavy udržel tempo.

“Do takových rolí se většinou obsazují herci mnohem zvučnějších jmen,” vtipkuje Burke. “Ačkoliv se tentokrát na plátně nevyskytuji zase tak často, má postava má krásný dramatický oblouk. Podlézal jsem režisérovi co to šlo, abych tuhle roli získal. Nestává se mi příliš často, abych přišel na plac a navíc si zjišťoval, o co v příběhu jde. Obyčejně odehraju svůj part a jdu si po svých,” vysvětluje herec. “Tady jsem několik dní pracoval a pak mě zase na pár dní poslali domů. Tohle neustálé přicházení a odcházení nebylo po herecké stránce právě snadné, protože musíte postavu udržet celistvou a její vnitřní vývoj plynulý. V jaké situaci se právě teď nachází? Má prozření? Je v depresi? Zoufalý? Rezignovaný? Tato role pro mě byla opravdu velká herecká výzva a moc jsem si jí užil.”

“Po pravdě řečeno, Billy měl úplně nejnáročnější roli,” přizvukuje Gosling, ”ale popral se s ní skvěle. Jeho styl hraní mě nesmírně obohatil. Ani Anthony Hopkins na adresu svého kolegy Billyho Burkea nešetří chválou, neboť jej nazývá “báječným hercem” nebo “někdo, jehož práce bychom si měli napříště víc všímat.”

Režisér Gregory Hoblit si žánr kriminálky zvolil již poněkolikáté a proto velmi dobře rozumí životním nástrahám policisty, se kterými se musí potýkat jak v domácím prostředí, tak na ulici. Toto napětí života na hraně Hoblita neodolatelně přitahuje, a stejný vliv na něj mají všechna potenciálně nebezpečná rozhodnutí, která musí muži zákona každý den dělat.

Ačkoliv Burke na Hoblita udělal již při prvním čtení scénáře dobrý dojem, chtěl si být jistý tím, že jeho momentální výkon není jen obyčejná náhoda a Burke zvládne vyjádřit všechny jemné nuance Nunnallyho postavy. “V každém ohledu byl ze všech herců na konkurzu nejlepší, pokud ne ještě o trochu lepší,” tvrdí Hoblit. “Otázka zda Billyho vzít nebo ne, pro mě měla jen jedinou odpověď.” Menej

Billy Burke - filmy a seriály online:

Vašim filtrom nezodpovedá žiadna relácia
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina