Macoška

Macoška
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 138 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o relácii

Kde bolo tam bolo,bolo raz jedno kráľovstvo a tam žil dobrý kráľ,ktorému umrela manželka a zanechala po sebe dve princezničky. A žila tam aj zlá pestúnka, ktorá si myslela, že po smrti kráľovnej nastúpi na jej miesto.Ale kráľ si po čase priviedol novú ženu,dobrú a šľachetnú, ktorá jeho dve deti veľmi milovala. A keď sa im ešte narodili spolu dvojčatá, v kráľovstve zavládlo šťastie a radosť.To však nemohla preniesť cez srdce zlá pestúnka,a tak kde mohla,tam proti kráľovnej intrigovala. Do tohoto kráľovstva raz zavítala malá víla šťastia, a pretože bola ešte veľmi neskúsená,nevedela,že pestúnka nehovorí pravdu , a tak zakliala dobrú macochu aj so všetkými štyrmi deťmi do kvetu- macošky,aby ich všetky na večné veky pri sebe mala a nerobila medzi nimi rozdiely.Keď sa kráľ vrátil z lovu márne hľadala svojich najbližších Až stará, skúsená kuchárka Marka vysvetlil víle, ako sa dala pestúnkou oklamať a aby rýchlo napravila krivdy,ktoré spôsobila. A tak sa napokon všetko na dobré obrátilo a malá víla šťastia tiež napokon zmúdrela. A od tých čias sa pekným fialovým a žltým kvietkom hovorí - macoška.

Žáner: Rozprávka
Réžia: Lucia Šebová
Krajina: Slovensko
Rok výroby: 1994
Vysielané na: STV1
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Українська Українська