Sledovať Potopení lodě Ss Mendi online

Sledujte Potopení lodě Ss Mendi online, objavujte krásy prírody alebo sa vydajte do histórie s dokumentmi na Lepšia.TV. Predplaťte si Lepšia.TV a užívajte si vysielanie 103 TV staníc s neobmedzeným nahrávaním alebo 30 denným spätným zhliadnutím a videotékou s 1000 titulmi v cene!
Dokument Potopení lodě Ss Mendi
  Sledovať Potopení lodě Ss Mendi online
Žáner:
Historický, Válečný
Popis:
(Troopship Tragedy) Začátek roku 1917, ve světě zuří první světová válka. Z Kapského Města dne 16. ledna vyplouvá loď SS Mendi směrem do francouzského Le Havre. Na palubě je 805 černých dobrovolníků, kteří jedou Francii na pomoc, a 55 členů posádky. Loď ale do svého cíle nikdy nedorazí. Ve vodách Lamanšského průlivu dojde ke smrtící srážce, kdy je loď téměř rozpůlena 11tunovým plavidlem SS Darro, které i přes mlhu jelo vysokou rychlostí. SS Mendi se během 20 minut potopila do Atlantiku. Kapitán lodě Darro prý nepodnikl žádné kroky na pomoc tonoucím, a tak tu většina osazenstva SS Mendi zahynula. Dodnes se vypráví legendy o hrdinství jihoafrických mužů, kteří tančili na palubě válečné tance, až do chvíle, než se potopili do mrznoucích vln.

Podobné dokumenty

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski