Sledovať Vynes na horu svoj hrob online

Sledujte Vynes na horu svoj hrob online, objavujte krásy prírody alebo sa vydajte do histórie s dokumentmi na Lepšia.TV. Predplaťte si Lepšia.TV a užívajte si vysielanie 103 TV staníc s neobmedzeným nahrávaním alebo 30 denným spätným zhliadnutím a videotékou s 1000 titulmi v cene!
Dokument Vynes na horu svoj hrob
  Sledovať Vynes na horu svoj hrob online
Žáner:
Dokument, tragedie
Réžia:
Jozef Zachar
Hrajú:
Leopold Haverl, Jan Kanyza, Adrej Hryc, V. Brabec, Daniel Michaelli, Alexej Okuněv
Krajina:
Slovensko
Rok výroby:
1979
Popis:
Filmová rekonštrukcia tragickej udalosti, ktorá na začiatku 70-tych rokov posrihla československú horolezeckú expedíciu pri výstupe na jeden z vrcholov Himalájí.

Fiktívny psychologický príbeh o výstupe horolezcov na jeden z vrcholov Himalájí sa opiera o skutočnú tragickú udalosť československej horolezeckej výpravy na začiatku 70. rokov. Vo výške 8000 m došlo k vážnemu zraneniu jedného z troch horolezcov. Keďže za daných podmienok mu nebolo možné pomôcť, dvojica druhov v poslednom tábore musí riešiť ťažkú dilemu - zostať pri zranenom až do konca a ohroziť tým vlastný život alebo zostúpiť a zanechať nešťastníka svojmu osudu? Film sa usiluje podať svedectvo o hrdinstve človeka v situácii, ktorá donúti mobilizovať všetky fyzické a morálne kvality ľudskej bytosti. V tejto snímke boli použité zábery z filmu Vladimíra Ondruša "Veľký čierny obor".
Hodnocenie:
73 %

Podobné dokumenty

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski