Dustin Hoffman

herec|producent|režisér
Dustin Hoffman - Lenny
Dustin Hoffman - Lenny
Narodený: 8.8.1937, Los Angeles, California, USA (86 rokov)
Výška: 170 cm
Rodné meno: Dustin Lee Hoffman
Dvojnásobný nositel Oscara a sedminásobný nositel nominace na Oscara, je jedním z nejuznávanějších herců. Nedávno hrál ve filmu "Moonlight Mile," spolu se Susan Sarandon, a ve filmu "Confidence," po boku Edwarda Burnse a Rachel Weisz v režii Jamese Foleye.

Narodil se v Los Angeles, navštěvoval Santa Monica City College a studoval na Pasadena Playhouse, mimo jiné s Genem Hackmanem. Pak se přestěhoval do New Yorku, kde studoval s Lee Strasbergem.

Jeho první divadelní role byla v produkci Sarah Lawrence College "Yes is For A Very Young Man" Gertrude Stein, díky které získal několik rolí Off Broadway, včetně "Eh"? v režii Alana Arkina, za kterou získal ocenění Theatre World and Drama. Viac

V tomto představení na sebe upoutal pozornost režiséra Mika Nicholse, který obsadil Hoffmana do titulní role ve filmu "Absolvent." Jeho výkon v roli mladého Benjamina Braddocka mu vynesl první nominaci na Oscara.

Od té doby byl Hoffman nominován na dalších šest Oscarů za filmy: "Půlnoční kovboj," "Lenny," "Tootsie," který také produkoval pod hlavičkou své společnosti Punch Productions, a "Vrtěti psem,". V roce 1979 byl oceněn Oscarem za film "Kramerová versus Kramer" a v roce 1988 za film "Rain man".

Svůj režijní debut absolvoval na Broadwayi v roce 1974 ve "All Over Town." (Murra Schisgal) Za deset let se vrátil na Broadway v roli Willyho Lomana v roce 1984 v představení "Death of a Salesman" Arthura Millera.

V roce 1982 založil svou vlastní společnost Punch Productions. Jejím projektem byl film "Tootsie", "Smrtící epidemie", "American Buffalo" a "Vrtěti psem". V jeho produkci byl natočen film "A Walk on the Moon", a jako výkonný producent působil na filmu "The Devil´s Arithmetic." Pro divadlo produkoval "Smrt obchodního cestujícího" a "Benátský kupec". Menej
Ocenenie:
  • Oscar, 1979, najlepší herec, Kramerová versus Kramer
  • Oscar, 1988, najlepší herec, Rain Man

Filmy - Dustin Hoffman:

  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina