Sledovať film
Bonnie a Clyde
online

Film Bonnie a Clyde
  Trailer  k filmu Bonnie a Clyde
Prehrajte si film Bonnie a Clyde HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 293 filmov a 135 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme: Bonnie a Clyde

Skutočný príbeh slávnych milencov a bankových lupičov Bonnie Parkerovej a Clyda Barrowa.
Skutočný príbeh milencov a bankových lupičov Bonnie Parkerovej a Clyda Barrowa sa odohráva v USA v čase hospodárskej krízy. Bonnie neuspokojuje fádny život v malom meste na americkom Stredozápade a túži po dobrodružstve i úniku z ťažkej reality. Keď spozná fešáckeho darebáka a drobného zlodeja Clyda, jej život sa náhle zmení. Clyda len nedávno prepustili z väzenia a už sa chce dať na dráhu bankového lupiča. Spolu s Bonnie založia zločineckú bandu, ktorá brázdi Ameriku od Oklahomy po Texas a rabuje banky. Zdá sa, že Bonnie a Clyde sú neporaziteľní a nikto ich nikdy nechytí. Správy o nich postupne prenikajú z mesta do mesta, zo štátu do štátu, až sa z nich napokon stanú hrdinovia titulných strán všetkých novín. Jednoduchí ľudia, ktorí sú v časoch biedy nespokojní s oficiálnymi predstaviteľmi moci a políciou, držia milencom na úteku palce a obdivujú ich napriek chýrom o ich násilných výčinoch. Nič však netrvá večne a aj lásku a život Bonnie a Clyda čaká tragický koniec.

Originálny názov:

Bonnie and Clyde

Žáner: Dráma, Krimi
Réžia: Arthur Penn
Hrajú: Warren Beatty (Clyde Barrow), Faye Dunawayová (Bonnie Parkerová), Michael J. Pollard (C.W. Moss), Gene Hackman (Buck Barrow), Estelle Parsonsová (Blanche), Denver Pyle (Frank Hamer)
Krajina: USA
Rok výroby: 1967
Hodnocenie: 77 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Cinemax 17.2.2024 08:10

Recenzie filmu Bonnie a Clyde:

„Máš na jiný věci. Chceš víc. Jsi jiná než ostatní, “ tak dochází k seznámení Bonnie a Clyde, které zprvu vypadá na již dlouhodobou známost, ovšem pravda je zcela opačná. Tak začíná slavný film z roku 1967.
Nutno podotknout, že Bonnie a Clyde jsou legendou oprávněnou. Roku 1967 šlo pro studio o velice kontroverzní projekt, u něhož se tvůrci báli, že bude propadákem. A kritiky v USA jim dávaly za pravdu. V Americe film propadl, ale v Británii se stal legendou. A když přišla éra Hippies, snímek došel k uznání a dokonce i v některých bodech k napodobování.
Vezměte si: dvojce vyvrhelů se rozhodne bojovat proti konvenci a stereotypnímu životu. Společnost dělí na ty normální lidi, kteří jsou často zobrazováni jako chudáci, jenž kvůli ekonomické krizi (v roce 1929), přišli o celý majetek a bydlení. A ty špatné, které představují banky (jako instituce) a policie.
Nikde není vysvětleno, co je dva motivovalo k tomu, aby svůj vztah založili na zločinu. Prostě se tak najednou děje a vy si užívejte jejich jízdu.
Technická stránka filmu je excelentní. Scény jsou snímány přehledně z několika úhlů, čímž snímek působí technicky i velice současně. Akční scény mají dynamický střih a kvalitní soundtrack. Tvůrci se nebáli používat roztřesené záběry, které oproti stativu (nehybnému, klidnému záběru) působí celkově emotivněji.
Dojem, že nesledujeme zločince, ale hrdiny, podtrhují i akční sekvence, kde desítky policistů střílí na auto, které ale zasáhne jen jedna kulka ze sta. Takže hrdinové v klidu projíždějí přestřelkami a nic jim pro neschopnost nepřátel nehrozí. A samozřejmě můžeme pokračovat snímáním úmrtí. Policisté, kteří v přestřelkách umírají, odpadávají ze scény. A hrdinové vydechují a skonávají hrdinskou smrtí s až dramatickým patosem. Takže nejen, že pětice lumpů je vystavena obrovským přesilám, kterým zas a znova uniká, ale v případě skonu některé z těchto (hlavních) postav, je její smrt znázorněna jinak, než u osob, které oni sami odpravili.
Bonnie a Clyde je legendární a vel
80% ondrej.bezouska
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina