Nutno podotknout, že Bonnie a Clyde jsou legendou oprávněnou. Roku 1967 šlo pro studio o velice kontroverzní projekt, u něhož se tvůrci báli, že bude propadákem. A kritiky v USA jim dávaly za pravdu. V Americe film propadl, ale v Británii se stal legendou. A když přišla éra Hippies, snímek došel k uznání a dokonce i v některých bodech k napodobování.
Vezměte si: dvojce vyvrhelů se rozhodne bojovat proti konvenci a stereotypnímu životu. Společnost dělí na ty normální lidi, kteří jsou často zobrazováni jako chudáci, jenž kvůli ekonomické krizi (v roce 1929), přišli o celý majetek a bydlení. A ty špatné, které představují banky (jako instituce) a policie.
Nikde není vysvětleno, co je dva motivovalo k tomu, aby svůj vztah založili na zločinu. Prostě se tak najednou děje a vy si užívejte jejich jízdu.
Technická stránka filmu je excelentní. Scény jsou snímány přehledně z několika úhlů, čímž snímek působí technicky i velice současně. Akční scény mají dynamický střih a kvalitní soundtrack. Tvůrci se nebáli používat roztřesené záběry, které oproti stativu (nehybnému, klidnému záběru) působí celkově emotivněji.
Dojem, že nesledujeme zločince, ale hrdiny, podtrhují i akční sekvence, kde desítky policistů střílí na auto, které ale zasáhne jen jedna kulka ze sta. Takže hrdinové v klidu projíždějí přestřelkami a nic jim pro neschopnost nepřátel nehrozí. A samozřejmě můžeme pokračovat snímáním úmrtí. Policisté, kteří v přestřelkách umírají, odpadávají ze scény. A hrdinové vydechují a skonávají hrdinskou smrtí s až dramatickým patosem. Takže nejen, že pětice lumpů je vystavena obrovským přesilám, kterým zas a znova uniká, ale v případě skonu některé z těchto (hlavních) postav, je její smrt znázorněna jinak, než u osob, které oni sami odpravili.
Bonnie a Clyde je legendární a vel
80% ondrej.bezouska