Sledovať film
České nebe
online

Film České nebe
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 118 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Nález Cimrmanovy hry České nebe potvrdil, že stopa geniálního autora nekončí rokem 1914. Drama zachycuje dobu, kdy na zemi propukla 1. světová válka. Sledujeme ji z nebe, kde se dávno mrtví velikáni českých dějin strachují o osud svého lidu. Česká nebeská komise ve složení svatý Václav, praotec Čech a J.A.Komenský se v krizové situaci rozšiřuje o nové členy, aby vnukla národu myšlenku samostatného státu. Hra je vhodná k oslavám 28.října, ale lze ji uvádět i jindy.

Žáner: Dráma
Réžia: Ladislav Smoljak
Hrajú: Zdeněk Svěrák (J.A.Komenský), Jan Kašpar (Praotec Čech), Petr Brukner (Svatý Václav), Jaroslav Weigel (Jan Hus), Genadij Rumlena (K.H.Borovský), Václav Kotek (maršál Radecký)
Krajina: Česká republika
Rok výroby: 2012
Hodnocenie: 97 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko