Sledovať film
Ecce homo Homolka
online

Film Ecce homo Homolka
  Trailer k filmu Ecce homo Homolka Trailer
Prehrajte si film Ecce homo Homolka HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1 412 filmov a 121 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Slávna trpká komédia o obyčajnej nedeli v rodine jedného obyčajného Čecha.
Pražský taxikár Ludva Homolka žije spolu so svojou ženou Heduš a synmi - dvojčatami Péťom a Máťom v spoločnej domácnosti so svojimi rodičmi. V jednu krásnu nedeľu sa vyberú na rodinný výlet. Zdá sa, že bude vydarený, každý z nich si užíva nádherný deň. Idylu preruší ženský hlas volajúci o pomoc. Les urýchlene opúšťajú celé húfy ľudí. Homolkovci sa vrátia domov k nedeľnému obedu. Popoludní sa babi, Heduš a deti vyberú do Chuchle na preteky koní. Dedo sa chystá na futbal, ale Ludva musí ísť s rodinou. V Chuchli sa ihneď opije a dôsledky sú naozaj tristné...
Opitý Ludva je svedkom aj účastníkom množstva nešťastných hádok a vybavovania si účtov medzi členmi rodiny. Televízia nefunguje, a tak sú odkázaní sami na seba. Dedo potešený futbalom stráca náladu vzuápätí, keď musí postlať manželskú posteľ, ktorú rozhádzal. Babi na uhoľ spáli rezne, ktoré smaží k večeri.
Nedeľa sa končí. Heduš plače, že je tučná a nešťastná, babi pre to isté a muži sú nešťastní, že sa zle oženili. Oba páry potom tancujú na Beethovenovu Ódu na radosť, ktorá zaznie z rozhlasu...

Žáner: Komédia
Hrajú: Josef Šebánek (Děda), Marie Motlová (Babí), František Husák (Ludva), Helena Růžičková (Heduš), Matěj Forman (Máťa), Petr Forman (Péťa)
Scénár: Jaroslav Papoušek
Krajina: Československo
Rok výroby: 1969
Hodnocenie: 79 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii ČT1 1.6.2022 14:30
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko