Sledovať film
Jánošík
online

Film Jánošík
  Trailer k filmu Jánošík Trailer
Prehrajte si film Jánošík HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 142 filmov a 139 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Jánošíka nemôžete zabiť, Jánošík je sloboda a sloboda je večná.
Roku Pána 1711, keď sa Jánošík vracal zo štúdií v Trnave domov do Terchovej, našiel matku mŕtvu a otca na smrť zbitého. Postrach kraja, gróf Šandor Révayi, kázal jeho otca zbiť na dereši. Jánošík opúšťa svoju milú Aničku a ide do hôr pomstiť sa pánom. Následujú ho aj iní a všetci majú jedinú myšlienku: trestať pánov za ich neľudskosť, panovačnosť a krivdy, páchané na chudobnom slovenskom ľude. Veď títo páni nielen, že vycicávali ľud, ale bili ho a mučili, kedy sa im len zapáčilo. Jánošík a jeho druhovia šli proti pánom smelo. Rozháňali im stáda, pálili majere a škodili im, kde len mohli. Neboli to zločinci, ale hrdinovia, ktorí brali pánom, aby mohli chudobným rozdávať.

Žáner: Dráma, Historický
Réžia: Martin Frič
Hrajú: Paµo Bielik (Juraj Jánosík), Zlata Hajduková (Gajdova dcera Anka), Andrej Bagar (Master Sándor), Theodor Pištěk (Count Andre Markusovský), Filip Davidik (Janicko shepherd boy), Kudo Bachlet (A Janosik Brigand)
Krajina: Československo
Rok výroby: 1935
Hodnocenie: 70 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii CS Film 21.6.2023 22:00
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Українська Українська