Film Mlčení

Sledovať film
Mlčení
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 120 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

V 17. storočí sa dvaja jezuitskí mnísi vydávajú do krajiny vychádzajúceho slnka šíriť kresťanskú vieru. Netušia, že do Japonska prichádzajú práve uprostred krvavého prenasledovania a vraždenia kresťanov. V polovici 17. storočia je Japonsko celkom uzavreté pred kontaktom so západnými veľmocami. Kresťanstvo je tu postavené mimo zákon a kresťania svoju vieru skrývajú. Dvaja portugalskí jezuiti, otec Rodrigues a otec Garupe, sa vydávajú do krajiny vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreiru, ktorý sa údajne zriekol viery. Japonskí samuraji sú odhodlaní zbaviť sa kresťanstva raz a navždy. Šíriť slovo Božie je jeden z najvážnejších zločinov. Kresťania sú prenasledovaní a mučení, prinútení zrieknuť sa svojej viery, či vytrpieť si dlhú a bolestivú smrť. Mladých mníchov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú možno ani nie sú pripravení.

Žáner: Dráma, Historický
Réžia: Martin Scorsese
Hrajú: Andrew Garfield (Rodrigues), Adam Driver (Garupe), Liam Neeson (Ferreira), Tadanobu Asano (tlumočník), Ciarán Hinds (otec Valignano), Issei Ogata (starý Samurai / Inoue)
Scénár: Jay Cocks, Martin Scorsese, Shusaku Endo
Krajina: Mexiko, Taiwan, USA
Rok výroby: 2016
Hodnocenie: 71 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko