Film
Othello

Film Othello
  Trailer  k filmu Othello
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Othello

Laurence Fishburne a Kenneth Branagh v hlavních rolích britské filmové adaptace slavné Shakespearovy hry.

Žáner: Dráma, Romantický
Réžia: Oliver Parker
Hrajú: Laurence Fishburne (Othello), Irčne Jacobová (Desdemona), Kenneth Branagh (Iago), Nathaniel Parker (Michael Cassio), Michael Maloney (Roderigo), Anna Patricková (Emilia)
Rok výroby: 1995
Hodnocenie: 68 %
Vysielané na: ČT art

Recenzie filmu Othello:

Stejně tak, jak rabí Löwa oživil golema, tak Kenneth Branagh vdechl život Shakespearovu dílu..Moc pěkně převedený Shakespeare na filmové plátno. Fishburne i Branagh jsou herecky skvělí. Co víc si přát, než odlehčené zpracování klasiky, ozvláštněné filmovým nádechem. Snad jen více výraznou Desdemonu...Kdo na mě ale zapůsobil, tak to jednoznačně Kenneth Branagh jako Jago. Nezapomenutelná postava.
70% ewiczka.die
Tohle filmové zpracování zůstává co možná nejvíce věrné Shakespearově předloze. Dokonce i některé momenty (jako například promlouvání k divákům) jsou nástrojem více divadelním než filmovým. Tvůrci se nebáli zachovat i vzletnou starodávnou řeč, přestože to jistě mnoho diváků odradí. Stručně řečeno, zůstal Shakespearův příběh i styl. Kenneth Branagh jako falešný intrikán Jago je skvěle úlisný a jeho postava má v sobě i vtip. Komu se nechce do divadla na živé představení, tenhle film můžu doporučit.
80% Jardel24
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina