Sledovať film
Šepoty a výkřiky
online

Film Šepoty a výkřiky
  Trailer k filmu Šepoty a výkřiky Trailer
Prehrajte si film Šepoty a výkřiky HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 091 filmov a 129 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Karin a Maria sa po rokoch vracajú do rodného domu za smrteľne chorou sestrou Agnes. Rodinné spomienky a prichádzajúca smrť vyplavujú z hlbín minulosti dlho premlčané hriechy a na povrchu obnažujú vzťahy, zbavené súcitu, plné pretvárky, kalkulu, lží a ľahostajnosti. Vzájomne odcudzené sestry nedokážu ani pri smrteľnej posteli nájsť k sebe cestu odpustenia a odhaľujú iba neláskavý rub citov. Táto komorná dráma o rozpade základných ľudských hodnôt čerpá zo severskej dramatickej tradície a je vrcholným súhrnom autorských tém a režijných postupov Ingmara Bergmana. Vizuálne riešenie filmu, za ktorý Bergmanov dvorný kameraman Sven Nykvist získal Oscara, vychádza z citácií klasických diel výtvarného umenia a zo sugestívnosti pôsobenia farieb, ktoré evokujú základné pocity a vzťahy príbehu.

Žáner: Dráma
Réžia: Ingmar Bergman
Hrajú: Harriet Anderssonová (Agnes), Kari Sylwan (Anna), Ingrid Thulinová (Karin), Liv Ullmannová (Maria), Anders Ek (Kněz Izák), Inga Gillová (Story teller)
Scénár: Ingmar Bergman
Krajina: Švédsko
Rok výroby: 1972
Hodnocenie: 80 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Film Europe 19.9.2022 22:00
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko