Sledovať film
Škola základ života
online

Film Škola základ života
  Trailer k filmu Škola základ života Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 131 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Ústredný dej komédie sa sústredí na študentský časopis Rev septimy, ktorý napísal jeden zo študentov gymnázia v Přívlakách. Jeho obsah vzbudí medzi učiteľmi značné pohoršenie, nakoľko humorným spôsobom pojednáva o jednotlivých členoch profesorského zboru. Kým mladý profesor Bartoš a starý múdry pedagóg Gábrlík sa dokáže povzniesť nad celou vecou s humorom, zvyšok učiteľského zboru zaháji zúrivé pátranie po vinníkovi, ktorého priznanie je podmienkou pre zrušenie zákazu zúčastniť sa na stredoškolskom športovom turnaji. Vo filme sa odvíja niekoľko veselých epizód zo života študentov i profesorského zboru, ktoré tvoria typické svojrázne postavičky.

Žáner: Komédia
Réžia: Martin Frič
Hrajú: Theodor Pištěk (Gymnasium schoolmaster), Marta Májová (Schoolmaster's wife), František Kreuzmann (Class master Lejsal), Milada Smolíková (Lejsalová), František Smolík (Prof. Gábrlík), Ladislav Boháč (pan Bartos - professor of french language)
Krajina: Československo
Rok výroby: 1938
Hodnocenie: 83 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii CS Film 25.12.2022 18:00
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська