Sledovať film Večer kejklířů online

Prehrajte si film Večer kejklířů online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1209 filmov a 104 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Večer kejklířů
  Sledovať Večer kejklířů online
Žáner:
Drama
Réžia:
Ingmar Bergman
Hrajú:
Ĺke Grönberg (Albert Johansson), Harriet Anderssonová (Anne), Hasse Ekman (Frans), Anders Ek (Frost), Gudrun Brostová (Alma), Annika Tretowová (Agda)
Krajina:
Švédsko
Rok výroby:
1953
Popis:
Večer kejklířů je Bergmanovým vyznáním hercům, poctou těžkému údělu jejich hereckého "řemesla". Z tohoto filmu nejsilněji utkví jeho slavný prolog - retrospektivní historka, kterou během noční cesty vypráví starý vozka. Tato uzavřená "předehra" - manželský skandál cirkusového klauna Frosta a jeho záletné ženy Almy - je klíčovým výjevem pro výklad celého filmu. Vychází z výrazové estetiky němého filmu, herci hrají beze slov, takřka pantomimicky, hlasy jsou vymazány, emoce vyjadřuje bohatá škála zvukové a hudební "mluvy". Tragigroteskní postava Frosta (Anders Ek), jednoho z nuzné spodiny potulných komediantů, je lidsky povýšena v této působivé symbolické scéně kalvárie - hlubokém podobenství o věčném zápasu muže a ženy. Muž nese na zádech svoji zostuzenou ženu jako těžké břemeno, všem na posměch. Jeho nalíčená tvář jako by ustrnula v pitvorné grimase, která k němu přilnula jako škraboška, v níž se prostupuje hořkost s rozšklebeným úsměvem. Frost - ať odpuzuje, nebo dojímá, nepřestává fascinovat. Když se nakonec ve finále filmu objeví odlíčený, Pod maskou paňáci se odhalí civilní podoba člověka, prožitými strázněmi jakoby "očištěná".
Hodnocenie:
75 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 104 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski