Sledovať film
Vrchní, prchni
online

Film Vrchní, prchni
  Trailer k filmu Vrchní, prchni Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 130 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Česká filmová komédia o falošnom vrchnom, záletnom kníhkupcovi a problémoch s husľami...
Kníhkupec Dalibor Vrána nemá veru ľahký život. Má totiž finančne náročného koníčka - miluje krásne ženy. a keďže je Dalibor muž činu, značnú časť jeho zárobku zhltnú alimenty. A keďže nechce, aby jeho rodina bola o niečo ukrátená, svoju neľahkú finančnú situáciu sa rozhodne vylepšiť originálnym spôsobom - stane sa fantómom reštaurácií a jedální. Využíva pracovnú pomalosť vrchných čašníkov a ochotne inkasuje od netrpezlivých hostí. Sám je prekvapený, ako mu jednoduchý trik vynáša. Netrvá dlho a stane sa nepolapiteľným fantómom pražských a neskôr aj mimopražských reštaurácií. Je stále odvážnejší a úspešne sa mu darí pred manželkou i okolím maskovať zdroj príjmov tvrdením, že si v nočných podnikoch privyrába hrou na husliach. V Karlových Varoch sa mu dokonca podarí husársky kúsok, keď zorganizuje naháňačku miestnych čašníkov sám na seba. Ibaže ako sa vraví - dovtedy sa chodí s kračahom po vodu...

Žáner: Komédia
Réžia: Ladislav Smoljak
Hrajú: Josef Abrhám (Dalibor Vrána), Libuše Šafránková (Vránová), Eliška Balzerová (Věra), Zuzana Fišerová (Douchová), Zdeněk Svěrák (Pařízek), Dagmar Patrasová (Manuela)
Scénár: Zdeněk Svěrák
Krajina: Československo
Rok výroby: 1980
Hodnocenie: 82 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii STV1 21.5.2022 15:15
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko