Sledovať film Vyšší princíp online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 108 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.01 €!
Film Vyšší princíp
  Trailer k filmu Vyšší princíp   Sledovať 1371 filmov a 108 staníc bez záväzkov
Žáner:
Drama, Válečný
Réžia:
Jiří Krejčík
Hrajú:
Jana Brejchová (Jana Skálová), Hannjo Hasse (komisař), Gustav Hilmar (profesor), Rudolf II. Hrušínský, Jiří Kodet (student Zajíček), Petr Kostka (Honza)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1960
Popis:
Slavné české okupační drama aneb Vražda na tyranu není z hlediska vyššího principu mravního zločinem!

Film nakrútený podľa skutočných udalostí. V dobe protektorátu a heydrichiády sú za nevinný žartík a kvôli zlomyseľnému udaniu popravení traja študenti maturitného ročníka. Starý profesor latinčiny prejaví verejne nesúhlas s týmto neľudským činom a musí tiež niesť následky... Dej filmu sleduje, ako sa so surovou skutočnosťou politického teroru vyrovnávajú spolužiaci odsúdených a formujú si morálny pohľad na svet, v ranom veku sú nútení zaujímať etické stanoviská a podľa nich často i nebezpečne konať. Vďaka skvelo vystavanému príbehu a hereckým výkonom je film dodnes jedným z najpopulárnejších českých titulov vyrovnávajúcich sa s nacizmom.
Hodnocenie:
86 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 108 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko