Sledovať film Vyšší princip online

Prehrajte si film Vyšší princip online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1228 filmov a 103 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Vyšší princip
  Trailer k filmu Vyšší princip   Sledovať Vyšší princip online
Žáner:
Drama, Válečný
Réžia:
Jiří Krejčík
Hrajú:
Jana Brejchová (Jana Skálová), Hannjo Hasse (komisař), Gustav Hilmar (profesor), Rudolf II. Hrušínský, Jiří Kodet (student Zajíček), Petr Kostka (Honza)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1960
Popis:
Slavné české okupační drama aneb Vražda na tyranu není z hlediska vyššího principu mravního zločinem!

Film nakrútený podľa skutočných udalostí. V dobe protektorátu a heydrichiády sú za nevinný žartík a kvôli zlomyseľnému udaniu popravení traja študenti maturitného ročníka. Starý profesor latinčiny prejaví verejne nesúhlas s týmto neľudským činom a musí tiež niesť následky... Dej filmu sleduje, ako sa so surovou skutočnosťou politického teroru vyrovnávajú spolužiaci odsúdených a formujú si morálny pohľad na svet, v ranom veku sú nútení zaujímať etické stanoviská a podľa nich často i nebezpečne konať. Vďaka skvelo vystavanému príbehu a hereckým výkonom je film dodnes jedným z najpopulárnejších českých titulov vyrovnávajúcich sa s nacizmom.
Hodnocenie:
85 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski