Dokument Muž, který zachránil Louvre

Sledovať
Muž, který zachránil Louvre
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o relácii

Muž, ktorý zachránil Louvre je portrétom riaditeľa Musées Nationaux Jacquesa Jaujarda v období 2. svetovej vojny. Dokumentuje príbeh muža, ktorý zachránil majstrovské díla Louvru pred nacistickým rabovaním. Tento veľký odbojár a vysoký štátny funkcionár zorganizoval evakuáciu viac ako štyroch tisícov umeleckých skvostov, čím zmaril plány vlády vichistického Francúzska. Rozprávanie v podaní Mathieua Amalrica je plné jedinečných svedectiev a archívnych originálov.

Žáner: Dokument
Réžia: Jean-Pierre Devillers, Pierre Pochart
Hrajú: Mathieu Amalric (komentátor), Quentin Baillot (Jacques Jaujard), Jacques Jaujard (Jacques Jaujard, directeur des Musées nationaux), Lydie Huyghe (ona sama), Guillaume Fonkenell (on sám), Michel Rayssac (on sám)
Krajina: Francúzsko
Rok výroby: 2014
Hodnocenie: 72 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko