Sledovať
Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti
online

Dokument Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti
Sledujte Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti online, objavujte krásy prírody alebo sa vydajte do histórie s dokumentmi na Lepšia.TV. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Predplaťte si Lepšia.TV a užívajte si vysielanie 140 TV staníc s neobmedzeným nahrávaním alebo 100 denným spätným zhliadnutím a videotékou s 1000 titulmi v cene!

Informácie o relácii

Dramatická rekonštrukcia udalostí z roku 1939, ktoré viedli k záchrane 669 židovských detí z Čiech i zo Slovenska. Pánu Wintonovi a jeho spolupracovníkom sa podarilo v r.1939 vypraviť z Prahy niekoľko vlakov do veľkej Británie. Žiadny z rodičov týchto detí vojnu neprežil. Naviac, pán Winton ešte stále žije a svoj príbeh rozpráva sám. N.W. nemal ani peniaze, ani postavenie, ani kontakty, nechýbala mu však ľudskosť a odhodlanie pomôcť. Jeho príklad je inšpiratívny pre našu dobu, kde sa ľudia čím ďalej viac domnievajú, že sú iba malým kolieskom v súkolí spoločenských mechanizmov. Nicholas Winton a jeho akcia je dôkazom, že to tak nie je. Sprievodcom filmu je Joe Schlesinger - jeden z najvýznamnejších kanadských reportérov televízie CBS a "Wintonove dieťa" / teda jeden zo zachránených/.

Originálny názov:

Síla lidskosti - Nicholas Winton

Réžia: Matěj Mináč
Hrajú: Joe Schlesinger (Self - Narrator), Karel Reisz (Karel Reisz), Hugo Morom (Self - Airport Constructor), Joseph Guns (Self), Sidonie Guns (Self), Vera Gissing (Self - Writer)
Rok výroby: 2002
Hodnocenie: 85 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii STV2 25.9.2023 15:00
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina