Sledovať film
Aurora
online

Film Aurora
  Trailer k filmu Aurora Trailer
Prehrajte si film Aurora HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 094 filmov a 129 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

"Neexistuje něco jako vrah - pouze lidé, kteří zabíjejí," těmito slovy vymezuje režisér Cristi Puiu svou pečlivou studii soudobé rumunské společnosti i činu tak fatálního, jako je vražda. Středem pozornosti je dvaačtyřicetiletý Viorel, jenž prochází trudným životním obdobím, které ho dovede až k zabíjení, aniž by bylo zřetelné, zda jsou to právě rozvod a neshody s blízkými, co ho přiměje ke střelbě. Snímek usiluje o demytizaci aktu vraždy a ukazuje ho jako něco, na čem opravdu není pranic spektakulárního, podobně jako není nic obdivuhodného na člověku, který se vraždy dopustí. Autor postavy nepsychologizuje ani nenaznačuje, kam budou směřovat. Záměrně nedramatické vyprávění přispívá k celkové nejistotě a napětí. Viorel svým chováním sice nevyčnívá, ale zároveň budí dojem trvalého vytržení z reality. Anebo je mimo realitu celá společnost?

Žáner: Dráma
Réžia: Cristi Puiu
Hrajú: Cristi Puiu (Viorel), Clara Voda (Gina Filip), Catrinel Dumitrescu (paní Livinskiová), Luminita Gheorghiuová (Mioara Avramová), Valentin Popescu (Doru), Gheorghe Ifrim
Scénár: Cristi Puiu
Rok výroby: 2010
Hodnocenie: 66 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Film Europe 12.9.2022 18:55
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko