Sledovať film Danton online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 104 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.01 €!
Film Danton
  Trailer k filmu Danton   Sledovať 1224 filmov a 104 staníc bez záväzkov
Žáner:
Drama, Válečný
Réžia:
Andrzej Wajda
Hrajú:
Gérard Depardieu (Danton), Wojciech Pszoniak (Robespierre), Anne Alvarová (Eleonore), Roland Blanche (Lacroix), Patrice Chéreau (Desmoulins), Emmanuelle Debeverová (Louison)
Krajina:
Francie, Polsko, Německo
Rok výroby:
1983
Popis:
Ukáž ľuďom moju hlavu, stojí za to! Gérard Depardieu v úlohe muža, ktorého revolúcia poslala pod gilotínu

Filmová adaptácia divadelnej hry Prípad Danton, ktorú Andrzej Wajda úspešne inscenoval už v roku 1975 vo Varšave. Vo filmovom prepise sa mu podarilo skvele zobraziť atmosféru v Paríži na jar 1794, teda v čase, keď revolúcia začala požierať vlastné deti a gilotína sčervenala krvou nových nepriateľov národa - obetí mocenského boja vládnucich špičiek. Rozprávanie sa sústreďuje najmä na konflikt dvoch rozdielnych osobností revolúcie - požívačného a impulzívneho Georgesa Dantona a jeho bývalého priateľa, asketického
Hodnocenie:
74 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 104 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski