Film Hodiny

Sledovať film
Hodiny
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 120 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Richmond, Anglicko, 1923. Virginia začína v azyle svojho vidieckeho domu písať jedno zo svojich vrcholných, najintímnejších a vnútorne najkomplikovanejších diel - román pani Dallowayová. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou presvetľuje depresiu denného stereoptipu tehotná žena v domácnosti Laura Brownová. I ona je stíhaná hlbokou neistotou. V úlohe matky a gazdinej by ju rado videlo jej okolie - predovšetkým jej manžel Dan, pre ktorého pripravuje narodeninovú oslavu. Aj moderná pani Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladateľka z New Yorku, chystá v roku 2001 oslavu pre muža, ktorého miluje. Jej láska - básnik Richard - práve získal prestížnu literárnu cenu a umiera na AIDS. Jeden deň zo života troch rôznych žien, obývajúcich tri rôzne časopriestory, ponúka meditáciu nad neistotami i bolestnými víťazstvami modernej ženskej feminity. Nad ich pochybnosťami ohľadne sebarealizácie v súkromí i práci, nad ich milostnými túžbami k mužom a ženám...

Žáner: Dráma
Réžia: Stephen Daldry
Hrajú: Nicole Kidmanová (Virginia Woolfová), Julianne Mooreová (Laura Brownová), Meryl Streepová (Clarissa Vaughanová), Stephen Dillane (Leonard Woolf), Miranda Richardsonová (Vanessa Bellová), George Loftus (Quentin Bell)
Scénár: David Hare
Krajina: USA, Veľká Británia
Rok výroby: 2002
Hodnocenie: 76 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko