Film
Fraktúra

Film Fraktúra
  Trailer  k filmu Fraktúra
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Fraktúra

Keď je pedantský stavebný inžinier uznaný ako nevinný z pokusu o vraždu svojej manželky, mladý okresný prokurátor sa rozhodne vziať boj za spravodlivosť do vlastných rúk. Fraktúra je dramatický thriller plný zvratov a podvodov odohrávajúcich sa prevažne v súdnej sieni, kde sa títo dvaja snažia prelstiť jeden druhého. Vo vedľajších úlohách tohto napínavého thrilleru uvidíte na Oscara nominovaného Davda Strathairna a Rosamundu Pike. Rozdiel medzi nevinou a vinou je v tých najmenších detailoch. Ak sa pozrieš pozorne, každý prípad má svoje slabé miesto.

Originálny názov:

Fracture

Žáner: Thriller, Dráma, Krimi
Réžia: Gregory Hoblit
Hrajú: Anthony Hopkins (Ted Crawford), Ryan Gosling (Willy Beachum), David Strathairn (zástupce okrsku Joe Lobruto), Rosamund Pikeová (Nikki Gardnerová), Embeth Davidtzová (Jennifer Crawfordová), Billy Burke (Rob Nunally)
Scénár: Glenn Gers, Daniel Pyne
Krajina: USA
Rok výroby: 2007
Hodnocenie: 72 %
Vysielané na: TV DAJTO

Recenzie filmu Fraktúra:

Luxusní kriminálka s Anthonym Hopkinsem a Ryanem Goslingem, která opravdu za něco stojí. Vražedná zbraň parádně schovaná, aby jí vyšetřovatel prostě nemohl najít a ani by ho to nenapadlo. Když se z toho Ted Crawford vyvlíkne, protože nemůže být stejný soud, kvůli pokusu o vraždu znova. Nenapadlo by mě, že na něho okamžitě hodí zabití v nemocnici a Ted je v háji. 70%
70% jaroslav.soukup
Anthony Hopkins vs. Ryan Gosling, což znamená, vychytralý zločinec odsouzený za vraždu své ženy vs. mladý právník z prokuratury ženoucí se za kariérou. Již na začátku příběhu A. Hopkins výrazně připomene svůj děsivý vzhled, kterým proslavil postavu Hannibala Lectera ve snímku ´Mlčení jehňátek ´ (1991). A to následně i svou chytrostí, která je kýčovitě ukončena, jak se říká, školáckou chybou. R. Gosling už je jen takový obyčejný právnický hezounek, který má zrovna v nevhodnou dobu prostě smůlu. Napínavé soudní drama s vynikajícími hereckými výkony, které zachraňují poměrně slabý scénář. Když se to všechno vezme dohromady, tak zase se toho tolik v soudní síni nestane. Zločinec cokoliv řekne, vždy se mu štěstí přilepí na paty a u mladého právníka je to naopak. Nic víc, nic míň. Ono vlastně k pořádné soudní při v podstatě ani nedojde a to vlivem zcela jednoduché skutečnosti. Poté, co se podařilo zdiskreditovat policistu, vystupující jako jediný svědek, pro nedostatek důkazů byl soud ukončen. Ale příběh samozřejmě pokračuje dál. Slabým scenáristickým artiklem bylo také zaměření pouze na jediný možný důkaz a tím je vražedná zbraň, která však nebyla k nalezení. O ničem jiném se prostě nehovoří. A také na konci je to jediná věc, která způsobí zvrat. Se zbraní byly provedeny určité čachry, o kterých se v rámci vývoje děje dozvíme, ale už ne jakým způsobem. Poměrně výrazná skutečnost, která není vysvětlena. A takových podivností je daleko víc. Třeba lékaři se jistojistě chytají za hlavu u scény ohledně střelené ženy na samém začátku. Je mrtvá nebo ještě žije? Atmosféra je skutečně dokonalá, ale celkově je děj prostě nedodělaný.
60% martin.mickey.stusak
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina