Sledovať film
Osvietenie
online

Film Osvietenie
  Trailer  k filmu Osvietenie
Prehrajte si film Osvietenie HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 293 filmov a 135 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme: Osvietenie

Jack Torrance je štyridsiatnik, ktorý ešte stále dúfa, že príde jeho prvý spisovateľský úspech. Aby manželke Wendy a synovi Dannymu zabezpečil živobytie a sebe pokoj na písanie, prijme miesto zimného správcu luxusného vysokohorského hotela v Colorade. Hotel Overlook je počas zimných mesiacov odrezaný od sveta, ale rodina by tu mala nájsť všetko, čo potrebuje. Jacka neodradia ani strašidelné historky o predošlom správcovi, ktorý údajne v izolovanom hoteli zošalel, rozsekal svoju rodinu na kúsky a napokon sa sám zastrelil. Jack však verí, že v odľahlej samote konečne nájde silu dopísať svoj veľký projekt. Jeho syn Danny má zvláštny dar osvietenia a vidí veci, ktoré si Jack spočiatku odmieta pripustiť. Danny na opustených hotelových chodbách stretáva duchov bývalých hostí hotela. Pocity klaustrofóbie, spojené s tvorivým blokom postupne Jacka dovedú do stavu, kedy sám s duchmi komunikuje a napokon poslúchne ich volanie. Zdá sa, že už nič nezabráni tomu, aby zopakoval osud svojho predchodcu. Jediné, čo môže Wendy a Dannyho zachrániť, je osvietenie. Adaptácia úspešného hororu Stephena Kinga sa vyznačuje rafinovanou koncepciou budovania napätia, ktoré kopíruje postupný rozklad osobnosti hlavného hrdinu. Obsahuje niekoľko vizuálne strhujúcich hororových scén, ale najviac strachu divákovi zrejme naženie atmosféra desivej prázdnoty, ktorou dýcha zložitá spleť chodieb opusteného hotela.

Originálny názov:

The Shining

Žáner: Horor, Dráma, Thriller
Réžia: Stanley Kubrick
Hrajú: Jack Nicholson (Jack Torrance), Shelley Duvallová (Winifred Torranceová), Danny Lloyd (Danny Torrance), Scatman Crothers (Dick Hallorann), Barry Nelson (Stuart Ullman), Philip Stone (Delbert Grady)
Krajina: USA
Rok výroby: 1980
Hodnocenie: 84 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Cinemax 20.2.2024 22:10

Recenzie filmu Osvietenie:

Velice zajímavý i když trošku starší film. I po takové době pořád dokáže zabavit. Jsem rád, že jsem ten film mohl vidět a vřele doporučuji. Pokud vás nebaví starší filmy, tak sáhněte do něčeho modernější, ale myslím si, že to stojí, alespoň za pokus ten film vidět.
80% cz_Marty_cz
Psychologické drama s ještě psychologičtějším hlavním hrdinou Nicholsonem je zákonitě dramatická podívaná na vysoké úrovni. Spisovatel přicházející o poslední zbytky zravého rozumu se musí vypořádat hlavně sám se sebou. A musíme čekat až do naprostého konce, než se konečně dozvíme vyústění celé té psychoanalitické hry.
90% Trexes
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina