Film
Plíživý měsíc

Film Plíživý měsíc
  Trailer  k filmu Plíživý měsíc
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Plíživý měsíc

Hlavní postavou filmu je Sam Varner, muž, který po dlouholeté službě odchází z armády. Vojáci právě dopravují skupinu indiánů do rezervace. Mezi nimi je i bílá žena Sarah Carverová se svým malým indiánským synem. Přemlouvá Sama, aby je vzal s sebou. Ten nechce, avšak po dlohém přemlouvání souhlasí. Cestou na Samův ranč přespí u muže, který je vzal na nocleh. Ráno ho Sam najde mrtvého. Jeho vrahem je nebezpečný zabiják, indán Salvaje, který křižuje krajem a zabíjí na potkání. Avšak Sam zjistí děsivou skutečnost, a to, že Sarah je Salvajova žena a on hledá svého syna. Mezi oběma muži se rozehrává souboj, který nemůže skončit jinak, než smrtí jednoho z nich.

Originálny názov:

The Stalking Moon

Žáner: Western
Réžia: Robert Mulligan
Hrajú: Gregory Peck (Sam Varner), Eva Marie Saintová (Sarah Carverová), Robert Forster (Nick Tana), Noland Clay (Boy), Russell Thorson (Ned), Frank Silvera (Major)
Krajina: USA
Rok výroby: 1968
Hodnocenie: 66 %
Vysielané na: ČT2

Recenzie filmu Plíživý měsíc:

Western, který je ve své podstatě opatrovnickým sporem o dítě řešeným po americku v prostředí divokého západu. Všechno zde táhne Gregory Peck, bez něhož by z filmu mnoho nezůstalo.
80% Petr.Ritr
Asi se tu někdo zbláznil. Scénář je nejen nenápaditý, ale nemá ani žádnou propracovanou psychologii postav, jak tady píše sportovec. Je naopak plný hloupostí.
Indián, který ve snaze najít syna, zabíjí každého, kdo se s ním potkal, vystopuje Sama, ačkoliv ten několikrát změní cíl cesty a neví ani sám, kam vlastně dorazí. Sam, aniž by komukoliv platil, tu posadí matku i s jejím indiánským synkem na dostavník, tam zase na vlak jedoucí přes tři státy.
Předvídatelné finále je pak od hlavního hrdiny úplně nesmyslné. Tento stopař, poté co zjistí, že je mu indiánský zabiják na stopě, nedělá nic a jen čeká ve svém srubu u ohně. Když přijde o hlídacího psa a hned potom o svého starého přítele, který asi aby pomstil psa, běží vstříc smrti, místo aby jednal rozumně a vymyslel nějakou past, vyběhne za srubu i se svým přítelem Nickem, který pochopitelně přichází o život. Indián totiž střílí jako Buffalo Bill.
Potom sedí u praskajícího ohně ve srubu a poslouchá, jestli venku neuslyší přicházet indiána. Ten jako pitomec večer vleze do dveří, ale Sam ho i tak netrefí. Vyběhne za ním, ale venku je kupodivu poledne. Dochází ke klasické přestřelce se všemi klišé, včetně přetahování, kdo koho uškrtí. Sam se pere i přes zraněnou nohu a z předchozí přestřelky i ruku jako lev a noha ho začne bolet, až když indiána téměř zlikviduje.
Nakone do něj musí vypálit zblízka tři náboje, než ho dorazí.
Film je nejen špatný, ale má i spoustu střihových chyb, za které by vás na FAMU nenechali složit zkoušku. Hraje si i podle libosti se světelnou náladou. Bohužel ale takový je svět od nepaměti. Když je něco podivné a nesmyslné, mívá to lepší hodnocení, než si zaslouží.
Prezdivaka
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina