Sledovať film
Requiem pro panenku
online

Film Requiem pro panenku
  Trailer  k filmu Requiem pro panenku
Prehrajte si film Requiem pro panenku HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 098 filmov a 140 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Do ústavu sociálnych služieb pre mentálne postihnuté dievčatá privezú policajti štrnásťročnú Mariku v ťažkom psychickom šoku. Jej otec sa ju pokúsil znásilniť. Marika sa snaží upozorniť na to, že do ústavu nepatrí. Ale na jej argumenty nikto nereaguje a preto sa rozhodne, že z ústavu utečie. Dostáva sa do sporu s cynickým personálom a ľahostajným riaditeľom ústavu. Sadistické vychovávateľky týrajú postihnuté dievčatá a udržujú ich pod silnými sedatívami. Nakoniec sa Marike podarí z ústavu utiecť, ale je donútená vrátiť sa tam. Jej spory s vychovávateľkami sa vyhrocujú a vedú až k tragickému vyvrcholeniu.

Réžia: Filip Renč
Hrajú: Anna Geislerová (Marika), Barbora Hrzánová (Johanka), Soňa Valentová (Volfová), Eva Holubová (Krocová), Jaroslava Hanušová (Procházková), Jan Schmidt (Ředitel)
Scénár: Filip Renč, Igor Chaun
Krajina: Československo
Rok výroby: 1991
Hodnocenie: 81 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii ČT1 29.11.2023 22:51
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina