Film Rozhovor

Sledovať film
Rozhovor
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 120 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Thriller inšpirovaný aférou Watergate. Odpočúvať a byť odpočúvaný...
Harry Caul je muž v strednom veku, ktorý sa na prvý pohľad ničím nevymyká z priemeru. Jeho profesiou je totiž byť nenápadný. Živí sa tým, že pre svojich klientov robí odposluchy cudzích rozhovorov. Pre Harryho je to práca ako každá iná. Nezaujíma ho obsah rozhovorov, iba ich technická kvalita a vyplatený honorár. Drží si odstup od príbehov rozhovor, aby si ustrážil vlastné súkromie. Ale to sa mu darí len do dňa, kedy pre riaditeľa veľkej firmy urobí nahrávku rozhovoru dvoch milencov. Podarí sa mu zvuk vyčistiť tak, že na nej počuť každé slovo. Na základe nahrávky si Harry poskladá príbeh tajnej lásky a vražednej manželskej žiarlivosti. Pochopí, že práve kvôli jeho nahrávke môže byť život dvojice v ohrození. Harry sa pod tiažou svedomia rozhodne dozvedieť viac o prípade a z nezúčastneného pozorovateľa sa mení na angažovaného aktéra. Pretože kvôli jeho práci v minulosti zomreli už dvaja ľudia, odmietne nahrávku odovzdať. Ale čo ak je všetko úplne inak a jemu sa nepodarí zabrániť ďalšej tragédii? Rafinovane vystavaný a technicky brilantný psychologický thriller amerického režiséra Francisa Forda Coppolu bol voľne inšpirovaný škandálom nelegálnych vládnych odposluchov, známym ako aféra Watergate. Nad touto aktuálnou rovinou príbehu sa klenie podobenstvo o medziľudskej komunikácii a zodpovednosti voči iným. Coppolovu snímku zároveň možno vnímať ako variáciu na slávnu Zväčšeninu Michelangela Antonioniho, ktorá vypovedá o relatívnosti poznania a nemožnosti dopátrať sa skutočnej pravdy o svete okolo nás. Film bol nominovaný na tri Oscary a získal množstvo ocenení po celom svete, medzi inými aj Zlatú palmu na MFF Cannes.

Žáner: Thriller, Dráma, Krimi, Mysteriózny
Réžia: Francis Ford Coppola
Hrajú: Gene Hackman (Harry Caul), John Cazale (Stan), Allen Garfield (Bernie Moran), Frederic Forrest (Mark), Cindy Williamsová (Ann), Michael Higgins (Paul)
Scénár: Francis Ford Coppola
Krajina: USA
Rok výroby: 1974
Hodnocenie: 78 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko