Sledovať film
Sofiina voľba
online

Film Sofiina voľba
  Trailer  k filmu Sofiina voľba
Prehrajte si film Sofiina voľba HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 123 filmov a 140 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Adaptácia bestselleru Williama Styrona o hrôzach koncentračného tábora. Príbeh poľskej katolíčky Sofie, ktorú počas 2. svetovej vojny nacistickí vojaci prichytili s kontrabandom šunky. Sofia je za svoj priestupok poslaná do koncentračného tábora a tu prichádza o obe deti. Hoci vojnu prežije a odsťahuje sa do New Yorku, je navždy poznačená. Novú chuť do života nachádza až vďaka Nathanovi, americkému židovi, ktorý je posadnutý všetkým, čo sa týka holocaustu. Spolu sa nasťahujú do obytného domu, kde sa zoznámia s dospievajúcim Stingom. Stingo sníva o tom, že raz sa stane spisovateľom a príbeh Sofie a Nathana mu učaruje. Meryl Streepová získala za stvárnenie hlavnej hrdinky Sofie Oscara.

Originálny názov:

Sophie's Choice

Žáner: Dráma, Romantický
Réžia: Alan J. Pakula
Hrajú: Meryl Streepová (Sophie), Kevin Kline (Nathan), Peter MacNicol (Stingo), Rita Karinová (Yetta), Stephen D. Newman (Larry), Greta Turkenová (Leslie Lapidusová)
Krajina: USA
Rok výroby: 1982
Hodnocenie: 75 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii STV2 16.12.2023 22:25
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina