Film
Světáci

Film Světáci
  Trailer k filmu Světáci Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 138 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

O tom, čo všetko sa môže stať, ak sa rozhodnú traja vidiecki fasádnici stráviť noc vo víre veľkomesta ako skutoční svetáci, rozpráva brilantná satirická komédia Zdeňka Podskalského.
Trojica vidieckych fasádnikov - Skopec, Prouza a Petrtýl - pracuje na montáži pri obnove pražskej zástavby. A keď už sa dostali do hlavného mesta, rozhodnú sa, že by nezaškodilo si to poradne užiť a vyhodiť si z kopýtka. Keďže si nechcú urobiť hanbu, podstúpia dokonca aj „lekcie“ spoločenského vystupovania a bontónu, pri čom takmer zdeptajú svojho prísneho školiteľa Dvorského. Skúsená a podnikavá obyvateľka jedného domu, ktorý práve opravujú, im však pripraví naozaj nečakané, silné a nezabudnuteľné „zážitky“...

Žáner: Komédia
Hrajú: Jiří Sovák (Tonda Skopec), Vlastimil Brodský (Gustav Prouza), Jan Libíček (Petrtýl), Jiřina Bohdalová (Božka), Iva Janžurová (Zuzanka), Jiřina Jirásková (Marcela)
Scénár: Vratislav Blažek
Krajina: Československo
Rok výroby: 1969
Hodnocenie: 79 %
Vysielané na: CS Film
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Українська Українська