Sledovať film
Světáci
online

Film Světáci
  Trailer  k filmu Světáci
Prehrajte si film Světáci HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 286 filmov a 135 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme: Světáci

O tom, čo všetko sa môže stať, ak sa rozhodnú traja vidiecki fasádnici stráviť noc vo víre veľkomesta ako skutoční svetáci, rozpráva brilantná satirická komédia Zdeňka Podskalského.
Trojica vidieckych fasádnikov - Skopec, Prouza a Petrtýl - pracuje na montáži pri obnove pražskej zástavby. A keď už sa dostali do hlavného mesta, rozhodnú sa, že by nezaškodilo si to poradne užiť a vyhodiť si z kopýtka. Keďže si nechcú urobiť hanbu, podstúpia dokonca aj „lekcie“ spoločenského vystupovania a bontónu, pri čom takmer zdeptajú svojho prísneho školiteľa Dvorského. Skúsená a podnikavá obyvateľka jedného domu, ktorý práve opravujú, im však pripraví naozaj nečakané, silné a nezabudnuteľné „zážitky“...

Žáner: Komédia
Hrajú: Jiří Sovák (Tonda Skopec), Vlastimil Brodský (Gustav Prouza), Jan Libíček (Petrtýl), Jiřina Bohdalová (Božka), Iva Janžurová (Zuzanka), Jiřina Jirásková (Marcela)
Scénár: Vratislav Blažek
Krajina: Československo
Rok výroby: 1969
Hodnocenie: 79 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii ČT1 31.12.2023 16:12

Recenzie filmu Světáci:

Film, který předběhl svou dobu. V éře, která se dělí na kavárníky, sluníčkáře, zemanovce a další nechtěné existence působí Světáci jako zesměšnění těchto stereotypů. A v jistém smyslu se tak stávají nadčasovými. Jeden z ukázkových příkladů áčkové československé komedie nové vlny, která věděla, že přichází její konec (srpen 1968 a jeho následky). Prostě vtip nejvyšší úrovně se smutným pozadím. Dnes nesmrtelná klasika s tyyyyygrem a dalšíma nesmrtelnýma hláškama. Aneb, komedie o tom když si hrajeme na to co nejsme. 80%
80% ondrej.bezouska
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina