Sledovať film Tobruk online

Prehrajte si film Tobruk online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1228 filmov a 100 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Tobruk
  Trailer k filmu Tobruk   Sledovať Tobruk online
Žáner:
Drama, Válečný
Réžia:
Bisi Arichtev, Václav Marhoul
Hrajú:
Jan Meduna (Vojín Pospíchal), Petr Vaněk (Vojín Lieberman), Robert Nebřenský (Desátník Kohák), Kryštof Rímský (Vojín Kutina), Michal Novotný (Vojín Růžička), Martin Nahálka (Četař Borný)
Krajina:
Česká republika
Rok výroby:
2008
Popis:
Jedna válka. Jedna bitva. Jeden osud.

Druhá svetová vojna, jeseň roku 1941. Do Nemcami a Talianmi obliehaného mesta Tobruk v severoafrickej Líbyi sú odvelení vojaci 11. východného československého práporu. Medzi nimi je aj mladý vojak Jiří Pospíchal. Jeho naivné a idealistické predstavy o hrdinstve a vojne sú surovo konfrontované s neznesiteľným peklom africkej púšte, dennodenným ohrozením života a všadeprítomnou smrťou. To všetko si uňho vyberá svoju krutú daň, ktorú vie nadeliť iba vojna. Vojnová dráma Tobruk je druhým celovečerným filmom režiséra a producenta Václava Marhoula. Ten doňho s cieľom zvýšenia autenticity príbehu zámerne obsadil menej známych hercov. Film sa natáčal priamo v africkej púšti. Samotnej viac ako dvojmesačnej realizácii v Tunisku naviac predchádzal náročný osemdňový výcvik hercov vo vojenskom priestoru vo Vyškove, vďaka ktorému získali chýbajúcu vojenskú prípravu.
Hodnocenie:
62 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 100 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski