Film
Tri gaštanové kone

Film Tri gaštanové kone
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 138 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Na neveľkom epickom priestore sa rozvíja ľúbostná dráma so zjavným sociálnym pozadím. V centre príbehu stoja dve kontrastné postavy - vnútorne čistá a citovo založená Magdaléna a jej nápadník Zápotočný, bezohľadný sebec a násilník. Tento dej vychádza z klasického trojuholníka, kde o lásku Magdalény súperia obchodný cestujúci Peter a bohatý sedliak Zápotočný. Cez kruté peripetie života týchto troch postáv autorka dospieva k princípom kresťanskej etiky, ku ktorej patrí pokora, odovzdanosť osudu a prijímanie príkorí.

Originálny názov:

Tři kaštanoví koně

Žáner: Dráma
Réžia: Ivan Balaďa
Krajina: Československo
Rok výroby: 1966
Vysielané na: STV2
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Українська Українська