Film Umberto D

Sledovať film
Umberto D
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 117 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na mesiac bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Intímny a tragický príbeh Umberta D., penzionovaného úradníka, ktorý z biedneho dôchodku sotva vládze uživiť sám seba, nieto ešte svojho milovaného psíka Flicka. Dej filmu zachytáva postupné vytláčanie starého a osamelého Umberta na okraj spoločnosti: neustále hádky s jeho domácou, ktorá zvyšuje nájom, choroba, ktorá ho zavedie do nemocnice a nemá na lieky. Keď už nevie, ako ďalej, rozhodne sa dobrovoľne odísť z tohto sveta, no obáva sa o Flicka. Verný psík ho však neopustí a Umberto D. sa tak vďaka nemu vráti do života. Film zachytáva pálčivé sociálne problémy povojnového Talianska, je portrétom súdržnosti chudobných ľudí, ale aj bezcitnosti a povrchnosti zámožnejších vrstiev. Film režiséra Vittoria de Sicu a scenáristu Caesareho Zavattiniho patrí medzi najvýznamnejšie diela talianskeho filmového neorealizmu.

Žáner: Dráma
Réžia: Vittorio De Sica
Hrajú: Carlo Battisti (Umberto Domenico Ferrari), Maria-Pia Casilioová (Maria, la servetta), Lina Gennariová (Antonia, la padrona di case), Ileana Simova (La donna nella camera di Umberto), Elena Reaová (La suora all' ospedale), Memmo Carotenuto (Il degente all' ospedale)
Scénár: Cesare Zavattini, Vittorio De Sica
Krajina: Taliansko
Rok výroby: 1952
Hodnocenie: 82 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko