Film Valkyrie

Sledovať film
Valkyrie
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 120 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Plukovník Claus von Stauffenberg je lojálnym vojakom, oddane slúžiacim svojej zemi. Potom čo je zranený a odvelený z fronty dôjde k vylodeniu spojeneckých jednotiek v Normandii a Stauffenberg sa stáva členom rozsiahleho sprisahania. Na strane nemeckého odboja, vyzbrojeného rafinovanou stratégiou použiť Hitlerov vlastný núdzový plán pre stav ohrozenia - známy ako Operácia Valkýra - sa rozbieha akcia s cieľom zavraždiť vodcu a zvrhnúť jeho nacistickú vládu. S dokonalým plánom a s niekoľkými odhodlanými dôstojníkmi sa z von Stauffenberga, ktorý bol doposiaľ jeden z mnohých, stane ten, ktorý musí Hitlera zlikvidovať sám. Do pokusu o prevrat bolo zainteresovaných mnoho vysokých osobností ako napr. Ludwig Beck, Erich Höpner, Erwin Rommel, Hans Speidel a Hellmuth Stieff. Stauffenber chcel pri atentáte spolu s Hitlerom zlikvidovať aj Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa. Tento dôvod ho donútil v dvoch prípadoch (11. a 15. júla) ustúpiť od plánu. Konečné dátum nakoniec padlo na 20. júla 1944, aj napriek tomu, že nebol prítomný ani Himmler ani Göring.

Žáner: Dráma, Historický, Thriller, Vojnový
Réžia: Bryan Singer
Hrajú: Tom Cruise (plukovník Claus von Stauffenberg), Kenneth Branagh (Henning von Tresckow), Bill Nighy (Friedrich Olbricht), Tom Wilkinson, Carice van Houtenová (Nina Von Stauffenbergová), Thomas Kretschmann (Otto Ernst Remer)
Scénár: Christopher McQuarrie, Nathan Alexander
Krajina: USA, Nemecko
Rok výroby: 2008
Hodnocenie: 72 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko