Sledovať film
Venkovský učitel
online

Film Venkovský učitel
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 118 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Režisér Bohdan Sláma zachytáva vo svojom novom filme osudy troch hlavných hrdinov - Učiteľa, Marie a Chlapca - ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Marie žije po rozpadu svojho manželstva zmierená s osamelým životom, a preto ju samotnú prekvapí, keď sa zaľúbi do Učiteľa. Na návštevu za Učiteľom prichádza Priateľ, ktorý však čoskoro zdanlivo kľudné mietso opúšťa a zanecháva za sebou spálenisko rozvrátených vzťahov. Beruška, ktorá dovtedy chodila s Chlapcom, ho bez rozlúčenia opúšťa. Učiteľ, ktorý cíti vinu, sa snaží svojim priateľstvom pomôcť Chlapcovi vrátiť stratené sebavedomie. O to väčšie sklamanie však prežijú Chlapec a Marie, keď Učiteľ neodolá zúfalej túžbe dotknúť sa Chlapcova tela. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo?

Žáner: Dráma
Réžia: Bohdan Sláma
Hrajú: Pavel Liška (učitel), Zuzana Bydžovská (Marie), Ladislav Šedivý (chlapec), Ladislav Sedivý (chlapec), Marek Daniel (přítel), Miloš Černoušek (ředitel)
Scénár: Bohdan Sláma
Krajina: Česká republika, Francúzsko, Nemecko
Rok výroby: 2008
Hodnocenie: 71 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko