Film Za trnkovým keřem

Sledovať film
Za trnkovým keřem
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 118 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Opäť sú prázdniny, dva mesiace voľna a zábavy. Vašek netúži ísť ani do letného tábora, ani k moru, ale znovu na Šumavu, kde žije jeho starý otec - horár Straka. Les v sebe skrýva plno tajomstiev a ponúka možnosť prežiť úžasné a nezabudnuteľné prázdninové dobrodružstvá. Po tretíkrát prichádza Vašek k dedovi, horárovi Strakovi, do krásnych šumavských hôr, aby tu prežil ďalšie nezabudnuteľné prázdniny. Už pochopil, že prírodu treba chrániť. Je schopný vnímať dedove problémy, ku ktorým patria predovšetkým vrtuľníky, dopravujúce materiál na stavbu rekreačného strediska. Prelietajú totiž tak nízko, že ničia stromy a plašia zver. Navyše horára donútia, aby sprevádzal riaditeľa stavebného podniku, ktorý prišiel na kontrolu a pri tej príležitosti by chcel uloviť muflóna. Nie je však skúseným lovcom, a tak horárovi privodí nejednu vrásku. A tie ďalšie neúmyselne pridá aj Vašek. Situácia sa vyhrotí, keď chlapec niekoľko dní plaší stádo muflónov, aby riaditeľovi prekazil lov, a potom sa snaží situáciu medzi dospelými zachrániť. Našťastie sa všetko na dobré obráti a po rokoch na Šumavu zavíta aj Strakov syn, ktorý s otcom dlhé roky neprehovoril.

Žáner: Dobrodružný, Rodinný
Réžia: Václav Gajer
Hrajú: Gustáv Valach (Hajný Straka), Tomáš Holý (Véna), Jana Brejchová (Straková), Josef Kemr (Perníkář), Václav Sloup (Čahoun), Ladislav Frej (Ing. Straka)
Scénár: Josef Pohl, Václav Gajer
Krajina: Československo
Rok výroby: 1980
Hodnocenie: 64 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko