Seriál Hořící keř

Sledovať seriál
Hořící keř
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 120 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o seriáli

Hvězdně obsazené drama, jehož scénář napsal Štěpán Hulík, vypráví o následcích Palachovy oběti a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR. Jeho hlavní postavou je advokátka Dagmar Burešová, která zastupovala Palachovu matku Libuši a bratra Jiřího ve zdánlivě beznadějné soudní kauze. Důvodem žaloby blízkých mrtvého studenta bylo skandální nařčení od poslance Viléma Nového. Ten Palachův čin zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném "studeném ohni". Film, rozčleněný do tří samostatných kapitol, připomíná i sebeobětování Jana Zajíce z února 1969. Zobrazuje také dění ve studentských kruzích a kolaborantské aktivity příslušníků StB, již se Palachův odkaz snažili vymazat z národního povědomí.

Žáner: Životopisný, Dráma, Thriller
Réžia: Agnieszka Hollandová
Hrajú: Ivan Trojan (Major Jireš), Jan Budař (Radim Bureš), Miroslav Krobot (průvodčí Jiřička), Vojtěch Kotek (Ondřej Trávníček), Tatiana Pauhofová (Dagmar Burešová), Martin Huba (Vilém Nový)
Scénár: Štěpán Hulík
Krajina: Česká republika
Rok výroby: 2013
Hodnocenie: 82 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko