Sledovať O Džaudarovi a jeho bratoch online

Prehrajte si O Džaudarovi a jeho bratoch online alebo si vyberajte zo stoviek rozprávok a filmov. Bavte sa s celou rodinou u obľúbených rozprávok, seriálov a detských relácií. Navyše sledujte 102 televíznych staníc vrátane neobmedzeného nahrávania, videotéky a zhliadnutí až 30 dní spätne. Urobte radosť sebe aj svojim najmenším za 7.01 € mesačne.
O Džaudarovi a jeho bratoch
  Sledovať O Džaudarovi a jeho bratoch online
Žáner:
Pohádka
Réžia:
Ján Chlebík
Hrajú:
Judita Vargová, Zdena Grúberová, Peter Bzdúch, Jozef Holec, Jozef Vajda, Miroslav Noga
Krajina:
Slovensko
Rok výroby:
1988
Popis:
Rozprávková hra na motívy svetoznámych Rozprávok tisíc a jednej noci o šľachetnej láske syna k matke.

Príbeh podľa Rozprávok tisíc a jednej noci. Rozprávka o obetavej láske syna k matke a o útrapách, ktoré Džaudarovi a matke pripravili jeho nehodní bratia. V každom príbehu krásnej a múdrej Šahrazád, ktorá si tisíc a jednu noc chránila život rozprávaním rozprávok krutému vladárovi, je láska. V príbehu o Džaudarovi je to synovská láska k matke. Po smrti otca sa majetok podľa jeho poslednej vôle rozdelil rovným dielom medzi jeho troch synov a manželku. Ale kým najmladší Džaudar ho naďalej zveľaďuje a stará sa o matku, jeho starší bratia oba svoje podiely prehrajú v koc- kách. Aby sa dostali k zvyšnému majetku, podvodne predajú Džaudara do otroctva na loď a matku vyženú žobrať. Po dlhej plavbe sa v ďalekej zemi Džaudar stretne s človekom, ktorému kedysi doma pomohol splnením neobvyklého želania. Ten sa mu teraz odmení - vykúpi ho z otroctva a po- môže mu k postaveniu i k bohatstvu. Udržať si svoje šťastie však Džaudar môže len vtedy, keď zvládne skúšku v čarovných priestoroch. Bohatstvo v nich skryté môže získať, ak udrie matku sediacu na truhlici - ale to Džaudar nechce, nemôže a nedokáže urobiť. A hoci to nebola naozajstná matka, len vidina, hĺbka jeho lásky a úcty mu pomôže obstáť a získať všetko šťastie, po ktorom túžil.
Hodnocenie:
40 %

Podobné relácie

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 102 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski