Sledovať film
12 let v řetězech
online

Film 12 let v řetězech
  Trailer k filmu 12 let v řetězech Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 130 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Pravdivý príbeh nezlomnej túžby po slobode.
Solomon Northup mal milujúcu rodinu, dobrú prácu, talent, majetok, slobodu aj právo na život. Žil idylický stredostavovský život ako väčšina z nás. V jeden jediný nečakaný moment ale o to všetko prišiel. Skončil ako otrok spútaný v reťaziach a jeho jediným osudom sa stala drina na plantáži "pod bičom otrokára". Väčšinou doslova. Presne to sa v roku 1841 prihodilo Američanovi Solomonovi Northupovi, ktorý svoj skutočný príbeh zachytil v autobiografickej knihe 12 Years a slave. Solomon mal smolu, že bol ... černoch.

Réžia: Steve McQueen
Hrajú: Chiwetel Ejiofor (Solomon Northup), Dwight Henry (strýc Abram), Dickie Gravois (dozorce), Bryan Batt (soudce Turner), Ashley Dyke (Anna), Kelsey Scottová (Anne Northupová)
Rok výroby: 2013
Hodnocenie: 81 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii JOJ Cinema 2.9.2022 01:50
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko