Film
Birdman

Film Birdman
  Trailer k filmu Birdman Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 133 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Alebo nečakané kúzlo ľahostajnosti.
Príbeh herca Riggana Thomsona, ktorý sa v minulosti preslávil filmovou postavou kultového vtáčieho super hrdinu Birdmana, a teraz sa s vypätím síl snaží o svoj divadelný debut na Broadwayi. Riggan dúfa, že keď uspeje ako režisér a herec nového ambiciózneho predstavenia, oživí svoju upadajúcu kariéru. V mnohých ohľadoch to je riskantný krok. Ale bývalý filmový super hrdina si robí veľké nádeje, že vďaka tomu konečne získa uznanie ako umelec a všetkým vrátane seba dokáže, že ešte nie je odpísaný. Premiéra sa pomaly blíži, keď sa predstaviteľ titulnej role v jeho hre behom skúšky za podivných okolností zraní a je potrebné ho urýchlene nahradiť. Na základe odporučenia hlavnej herečky Lesley a na naliehanie Rigganovho najlepšieho priateľa a producenta Jakea, Riggan nakoniec neochotne príme Mikea Shinera, krorý je úplnou neriadenou strelou. Mike je ale zárukou toho, že sa predstavenie vypredá a dosiahne chválu kritikov. Okrem samotných príprav na premiéru sa musí Riggan vysporiadať aj so svojou priateľkou a herečkou vo vedľajšej úlohe, Laurou, so svojou dcérou Sam, ktorá sa vrátila z liečebne a teraz pre neho pracuje ako osobná asistentka, a taktiež s bývalou manželkou Sylviou, ktorá sa čas od času objaví v zákulisí.

Žáner: Dráma, Komédia
Hrajú: Michael Keaton (Riggan), Emma Stoneová (Sam), Kenny Chin (korejský kupec), Jamahl Garrison-Lowe (Daniel), Zach Galifianakis (Jake), Naomi Wattsová (Lesley)
Krajina: USA
Rok výroby: 2014
Hodnocenie: 76 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська