Sledovať film Démanty noci online

Prehrajte si film Démanty noci online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1245 filmov a 103 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Démanty noci
  Trailer k filmu Démanty noci   Sledovať Démanty noci online
Žáner:
Drama, psychologický, Válečný
Réžia:
Jan Němec
Hrajú:
Ladislav Jánský (1st Boy), Antonín Kumbera (2nd Boy), Irma Bischofová (žena), Ivan Asic, August Bischof, Josef Koblížek
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1964
Popis:
Sugestivní zobrazení stavů a pocitů lidí bojujících o holý život.

Adaptácia literárnej predlohy Arnošta Lustiga je obrazom úteku dvoch mladíkov z transportu smrti. Prostredníctvom opakovaných prestrihov na spomienky, sny a túžby jedného z nich postupne sledujeme, ako všetko ľudské pomaly ustupuje živočíšnemu a pudovému, smerujúcemu len k jedinému cieľu - prežiť. Naturalisticky zobrazená situácia oboch utečencov - ich hlad, únava, i úzkosť, naznačujú snahu o záchranu za akúkoľvek cenu. Napokon sa však dvojica stáva štvanou zverou, lovenou pre potešenie senilných starcov zo sudetonemeckej dediny. Film stvárňuje prúd vedomia a odkrýva mieru úzkosti, opustenosti, poniíženia a nemožnosti sa dorozumieť v odcudzenom a nepriateľskom svete. Celovečerný debut Jana Němca patrí k absolútnej špičke českej novej vlny, ale aj českej kinematografie vôbec.
Hodnocenie:
74 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 103 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski