Sledovať film
Faunovo velmi pozdní odpoledne
online

Film Faunovo velmi pozdní odpoledne
  Trailer  k filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne
Prehrajte si film Faunovo velmi pozdní odpoledne HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 079 filmov a 140 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Trpká komédia o starnúcom seladónovi, mladých ženách a premárnených životoch, ktoré nie je možné vrátiť.
Faun (LEOŠ SUCHAŘÍPA), krstným menom Karel, má všetky zlé vlastnosti, ktoré len môžu ženy na mužoch objaviť. Je márnomyseľný, sebecký, samoľúby, zbabelý a mierne infantilný slaboch a snob, ktorý chce len brať a dostávať. Nie je schopný skutočného citu a ženy iba zneužíva, celkom ľahostajný k tomu, čo ony cítia, očakávajú alebo si myslia. Žije v starostlivo udržovanom podkrovnom byte na Malej strane, pracuje v podniku zahraničného obchodu a myslí len na svoje milostná schôdzky. Náladu mu nedokáže zničiť ani rozčúlená šéfka, pretože jediné, čoho sa zostarnutý zvodca mladých žien desí, je staroba. Hádam preto sa snaží „urvať“ od života čo ešte ide a bezhlavo sa vrhá do každého potenciálneho milostného dobrodružstva, ktoré sa okolo neho mihne. Či už je to skúsená Vendula, extravagantní Tereza alebo mladučká Petra, spolužiačka dcéry jeho priateľa Josefa. Až vďaka radu neúspechov a trpkých prehier, keď je jediným výsledkom jeho milostných pokusov výsmech, si začne uvedomovať, aké márne a naivné je jeho počínanie, aký márny, prázdny a zbytočný bol jeho život...

Žáner: Komédia
Réžia: Věra Chytilová
Hrajú: Leoš Suchařípa (Faun), Libuše Pospíšilová (Séfka), Vlasta Spicnerová (Vlasta), Jiří Hálek (Josef Faunův přítel), Ivan dr. Vyskočil (Tonda kolega), František Kovářík (Starik)
Krajina: Československo
Rok výroby: 1983
Hodnocenie: 69 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii ČT art 11.11.2023 22:07
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina