Sledovať film
Habemus Papam
online

Film Habemus Papam
  Trailer k filmu Habemus Papam Trailer
Prehrajte si film Habemus Papam HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1 387 filmov a 121 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Z balkóna Baziliky Svätého Petra zaznie slávnostné Habemus Papam! Státisícový dav veriacich netrpezlivo očakáva nového pápeža. Ale balkón ostáva prázdny. Práve zvolený pápež sa odmieta ujať funkcie. Vatikán nájde v tejto situácii jediné možné riešenie. Povolá uznávaného psychiatra, aby vyriešil neobvyklé rozpoloženie pápeža. Snímka, ktorá v roku 2011 získala Zlatý Glóbus pre najlepší film je založená na slovnom humore a inteligentných dialógoch. Ponúka nevšedný náhľad do zákulisia voľby pápeža, ktorá sa odohráva v atraktívnych priestoroch suverénneho mestského štátu ukrytého za múrmi Ríma. Sviežu komédiu o pápežovi, ktorý neunesie ťažobu obrovskej zodpovednosti režíroval popredný taliansky herec a režisér Nanni Moretti, ktorý sa podieľal aj na scenári a stvárnil vo filme psychoanalytika. V hlavnej úlohe neistého a nedôverčivého pápeža exceluje Michel Piccoli a v postave tlačového hovorcu Vatikánu sa predstaví jedinečný poľský herec Jerzy Stuhr.

Žáner: Dráma
Réžia: Nanni Moretti
Hrajú: Michel Piccoli (papež), Jerzy Stuhr (mluvčí), Renato Scarpa (kardinál Gregori), Franco Graziosi (kardinál Bollati), Camillo Milli (kardinál Pescardona), Roberto Nobile (kardinál Cevasco)
Rok výroby: 2011
Hodnocenie: 68 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Film Europe 2.8.2022 13:10
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko