Film
Léon

Film Léon
  Trailer  k filmu Léon
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Léon

Strhujúci thriller o dvanásťročnom dievčati, ktoré osudovo zasiahne do života starnúceho profesionálneho zabijaka.
Léon je profesionálny zabijak, ktorý žije uzavretým a osamelým životom. Vždy si svoju prácu odvedie čisto a bez problémov. Vo svojej profesionalite je neosobný, neľútostný a nemilosrdný - až do okamihu, keď sa stretne s Mathildou, ktorú úplatný policajný dôstojník Stansfield vyvraždí celú rodinu. Dievča hľadá ochranu u Léona, od ktorého chce, aby jej pomohol sa pomstiť. Muž ju spočiatku odmieta, nechce sa zapliesť, ale napokon dieťaťu neodolá. Dobre však vie, že cesta pomsty sa môže skončiť pre oboch smrťou...

Originálny názov:

Leon: The Professional

Réžia: Luc Besson
Hrajú: Jean Reno (Léon), Gary Oldman (Stansfield), Natalie Portmanová (Mathilda), Danny Aiello (Tony), Peter Appel (Malky), Willi One Blood (první Stansfield muž)
Scénár: Luc Besson
Krajina: Francúzsko, USA
Rok výroby: 1994
Hodnocenie: 85 %
Vysielané na: STV1
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina