Film Obsluhoval jsem anglického krále

Sledovať film
Obsluhoval jsem anglického krále
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

O mužovi, ktorý túžil svoj život naplniť bohatstvom a krásou, a ktorého šťastie bolo vždy v tom, že ho stretlo nejaké šťastie...
Ústrednou témou Hrabalovho slávneho románu je životná cesta čašníka, neskôr hoteliéra a nakoniec cestára v čase politických zvratov v prvej polovici dvadsiateho storočia. Muž niekoľkokrát v živote pocíti, ako ním druhí opovrhujú nielen pre malý vzrast a to, že vyrastal ako odložené dieťa, ale pre sympatie k Nemcom a pre svojskú životnú filozofiu. Nikdy však nezatrpkne, neživí v sebe nenávisť a nechce sa pomstiť. Má svoje sny. Túži po bohatstve, uznaní vo svojej profesii a po milujúcej žene - všetkého sa mu dostáva, ale iba na krátko. Nie je uznaný ako árijec, ale ani ako milionár... V hlavných úlohách sa predstavia Oldřich Kaiser, Martin Huba, Marián Labuda, Milan Lasica Jiří Lábus a Jozef Abrhám..

Žáner: Dráma, Komédia, Romantický, Vojnový
Réžia: Jiří Menzel
Hrajú: Ivan Barnev (Jan Díte, younger), Oldřich Kaiser (Jan Díte, older), Julia Jentschová (číšnice Líza), Milan Lasica (profesor), Martin Huba (Skrivánek), Tonya Gravesová (Abyssinian Emperor)
Scénár: Jiří Menzel
Krajina: Česká republika, Slovensko, Nemecko, Maďarsko
Rok výroby: 2006
Hodnocenie: 74 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko