Film
Precious

Film Precious
  Trailer  k filmu Precious
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Precious

Šestnásťročná Afroameričanka Precious Jones má ťažký život. Týra a ponižuje ju jej matka a čaká už druhé dieťa so svojim otcom. V škole má dobré známky bez toho, aby si ktokoľvek všimol, že v skutočnosti nevie čítať a písať. Napriek týmto krutým podmienkam sa Precious nikdy nevzdáva. Hoci nepozná význam slova "alternatívny", inštinktívne prijme ponuku na prestup do alternatívnej školy. Tam stretne trpezlivú učiteľku pani Rainovú. Aj vďaka tomuto stretnutiu nastúpi Precious na novú cestu...Film získal 2 Oscary a takmer osemdesiat ďalších ocenení.

Originálny názov:

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

Žáner: Dráma
Réžia: Lee Daniels
Hrajú: Gabourey 'Gabby' Sidibe (drahá), Mo'Nique (Mary), Paula Pattonová (slečna Rainová), Mariah Careyová (paní Weissová), Sherri Shepherdová (Cornrows), Lenny Kravitz (ošetřovatel John)
Scénár: Geoffrey Fletcher
Krajina: USA
Rok výroby: 2009
Hodnocenie: 73 %
Vysielané na: Filmbox Stars

Recenzie filmu Precious:

Life is hard. Life is short. Life is painful. Life is rich. Life is....Precious. Plným právem zasloužené Ceny Akademie představitelky dcery a matky Gabourey Sidibe a Mo'Nique.
70% FilmFan24
O čem to bylo? O tom jak j
jsem zbytečnej,podřadnej a debil? Fakt? Tak to já radši zdechnu. Proč si ti idoti raději nevpálí kulku do hlavy? Já bych věděl,ono se jim to totiž LÍBÍ, jinak by to nedělali. A já jim to přeju, debilům. ?
RomanL2
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina