Sledovať film
Pride
online

Film Pride
  Trailer k filmu Pride Trailer
Prehrajte si film Pride HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 071 filmov a 133 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Film podľa inšpiratívnej skutočnej udalosti.
Píše sa rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, prezývaná Železná lady. V období jej vlády v krajine vrcholí štrajk baníkov. Počas Pride v Londýne sa skupina aktivistov rozhodne pomôcť ich rodinám a usporiadajú pre nich zbierku. Odborový zväz baníkov sa však zdráha prijať ich pomoc . Dôvod je jednoduchý - neradi by čelili obvineniu, že otvorene sympatizujú s G& L hnutím. Avšak aktivisti toto rozhodnutie ignorujú a vydajú sa priamo do menšej dedinky vo Wallese, kde chcú zbierku odovzdať priamo ich rodinám. A tým začína mimoriadny príbeh dvoch odlišných komunít, ktorý nakoniec vyústi v prekvapujúce partnerstvo.

Réžia: Matthew Warchus
Hrajú: Ben Schnetzer (Mark), Abram Rooney (Dan), Jim McManus (starý muž), George MacKay (Joe), Monica Dolanová (Joe's matka), Matthew Flynn (Joeův otec)
Scénár: Stephen Beresford
Rok výroby: 2014
Hodnocenie: 78 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Film Europe 19.11.2022 23:35
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська